Ekstrakt liści winogron

Winogrona to przede wszystkim owoce, których właściwości są doceniane od tysiącleci. Winorośl ta długowieczna roślina, ceniona nie tylko ze względu na wartości smakowe, ale również chroni przed chorobami cywilizacyjnymi. Liście winogron są od tysięcy lat elementem składowym diety człowieka. Od dawna wiadomo, że garść świeżych liści winorośli dodana do gorącej wody działa odtruwająco i oczyszczająco na skórę. Taka kąpiel polecana jest zwłaszcza wieczorem, bowiem odpręża i poprawia samopoczucie. Liście winorośli zalazły zastosowanie w kuchni praktycznie wszystkich krajów będących kolebka naszej kultury: basenu morza śródziemnego, bliskiego i środkowego wschodu, Bałkanów, basenu Morza Czarnego. Są one stosowane do przygotowania wielu potraw, z których najbardziej popularne są gołąbki z liści winogron z różnym nadzieniem. Marynowane liście winogron można kupić również w Polsce w niektórych sklepach spożywczych.

Ekstrakt liści winogron (Vitis vinifera) jest bogatym źródłem licznych polifenoli (m. in. rezweratrolu). Rezweratrol (resveratrol) jest naturalnym związkiem fenolowym wytwarzanym jako antagonista patogenów. Występuje m.in. w winogronach, arachidach i czerwonym winie. Ma działanie utleniające zapobiegające powstawaniu wolnych rodników tlenowych, wspomaga działanie układów: hormonalnego (wiąże się z receptorami estrogennymi i zmniejsza aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy, jest inhibitorem aromatazy). Rezweratrol wykazuje działanie kardioprotekcyjne (ochrania serce). Korzystnie wpływa na ukrwienie mięśnia sercowego, hamuje utlenianie cholesterolu LDL i hamuje proces zlepiania się płytek krwi. Rezweratrol zmniejsza oksydacyjne uszkodzenia komórek, więc produkty zawierające go, są cennym elementem diety. Ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie metabolizmu lipidów oraz glukozy, co może być pomocne podczas procesu odchudzania.

Rezweratrol wpływa również korzystnie na układ krwionośny (poprawia dotlenienie organizmu) i na układ immunologiczny (poprawia odporność) oraz wspomaga detoksykację organizmu.

Ekstrakt z liści czerwonych winogron (Red vine leaf extract = RVLE) jest tradycyjnym preparatem ziołowym zawierającym szereg flawonoidów, z kwercetyną (quercetin) i jej pochodnymi na czele.

Kwercetyna posiada wiele cennych właściwości, których nie możemy tutaj przedstawić, jako że niniejszy serwis internetowy poświęcony jest suplementowi diety i podlega regulacjom wynikającym z ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 26 sierpnia 2006, z późniejszymi zmianami.

W szczególności kwercetyna bierze udział w regulacji wielu procesów komórkowych jak np. proliferacji i śmierci komórek, co może być wykorzystywane w różnych sytuacjach klinicznych. Dodatkowo kwercetyna działa osłonowo na witaminy C i E, zapobiegając utlenianiu askorbinianu, poprzez możliwość chelatowania jonów miedzi oraz innych metali przejściowych.

Ekstrakt z liści czerwonych winogron (Red vine leaf extract = RVLE) przynosi ulgę zmęczonym nogom. Działa kojąco i relaksująco. Liście czerwonych winogron zawierają roślinne substancje aktywne mające zdolność wzmacniania tkanki łącznej. Składniki zawarte w liściach czerwonych winogron wspomagają krążenie w obrębie stóp i kończyn działają wspomagając w znaczącym stopniu procesy regeneracyjne. Działanie liści czerwonych winogron zostało potwierdzone w licznych obserwacjach i badaniach klinicznych.fibromialgia.info.pl

dowiedz się więcej na temat
objawów, rozpoznania, przyczyn
i leczenia fibromialgii!

o fibromialgii
proMyalgan krem

Interesuje Cię
skład i działanie?

dowiedz się więcej!
Myalgan ↔ proMyalgan

Chcesz wiedzieć
czym się różnią?

sprawdź to!

Jeśli chciałbyś skontaktować się z nami:

Phytomedica Polska
   ul. Farbiarska 22, 02-862 Warszawa
  (+48) 22 487 14 44
  (+48) 22 651 75 40
@   
info@phytomedica.pl

Formularz kontaktowy

Jeśli nie znalazłeś poszukiwanych odpowiedzi wypełnij nasz formularz i wyślij zapytanie do eksperta!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora, tj. Phytomedica Polska z siedzibą w Konstancinie-Jeziornej, ul. Czereśniowa 28, 05-520 Konstancin-Jeziorna dla celów związanych z wykorzystaniem formularza kontaktowego. Dane podaję dobrowolnie, oświadczam iż jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Przepisz kod widoczny na obrazku
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Przed wysłaniem formularza upewnij się, że wpisany adres e-mail jest poprawny!